Współpraca międzynarodowa
Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka, jak również Wydział Żywienia Człowieka, prowadzą ożywioną współpracę z zagranicznymi jednostkami naukowo-dydaktycznymi i naukowymi, która odzwierciedla się w prowadzonych projektach naukowych w konsorcjach z zagranicznymi partnerami, jak również w projektach dydaktycznych, takich jak: Erasmus +. Pracownicy INoŻCz korzystają też z ofert Stypendiów Fundacji A.S. Dekabana, a studenci i doktoranci ze Stypendiów Zagranicznych w ramach Programu NAWA czy PAX.
Współpraca z otoczeniem społeczno - gospodarczym
Koordynator ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym
dr hab. Małgorzata Kosicka-Gębska, prof. SGGW malgorzata_kosicka_gebska@sggw.edu.pl
Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka oraz Wydział Żywienia Człowieka aktywnie współpracują z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Interesariuszami zewnętrznymi są przede wszystkim przedsiębiorstwa branży przetwórstwa żywności, branży gastronomicznej i hotelarskiej, medycznej oraz dietetycznej, organizacje samorządu gospodarczego, organizacje NGO, fundacje, organizacje rządowe i samorządowe.
Celem współpracy jest wsparcie rozwoju gospodarki żywnościowej w Polsce poprzez zapewnienie potencjału badawczego i zasobu wiedzy dla projektów badawczych i edukacyjnych prowadzonych wspólnie z interesariuszami. Szczególnie ważne są projekty badawczo-wdrożeniowe wspierające przedsiębiorstwa we wdrażaniu innowacyjnych technologii i tworzeniu nowych produktów dopasowanych do potrzeb żywieniowych społeczeństwa. Instytut zapewnia również transfer wiedzy i doświadczenia w zakresie projektów edukacyjnych skierowanych zarówno do szerokiego kręgu konsumentów jak i przedsiębiorców.
Ważnym efektem współpracy z otoczeniem biznesowym jest zapewnienie wpływu interesariuszy na programy nauczania, pod kątem odpowiadania na potrzeby pracodawców w zakresie wiedzy i kompetencji przyszłych pracowników, niezbędnych do poprawnego funkcjonowania i rozwoju poszczególnych branż.
Zespół Pracodawców i Doradców
Decyzją Rady Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w dniu 19 września 2012 roku powołany został Zespół Pracodawców i Doradców przy Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.
Od 1 października 2019 r. w wyniku zmian strukturalnych w SGGW w Warszawie związanych z wejściem w życie zapisów Ustawy 2.0, z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji powstała jednostka dydaktyczna Wydział Żywienia Człowieka oraz Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka jako jednostka badawcza.
W skład Zespołu Pracodawców i Doradców przy Wydziale Żywienia Człowieka oraz Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka wchodzą:
- Jacek Czarnecki, Regulatory affairs manager, Nestle Polska
- Andrzej Gantner, Dyrektor Generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności
- Barbara Groele, Sekretarz Generalny Stowarzyszenia KUPS
- Wiesław Kołodziejski, Sekretarz Rady ds. Przedsiębiorczości Województwa Mazowieckiego
- Maciej Kozłowski, Prezes Zarządu Million Hotels
- Zbigniew J. Król, Zastępca Dyrektora ds. Klinicznych i Naukowych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie
- Blanka Mellowa, Kierownik Centrum ds. Żywienia Nestle Polska S.A.
- Adam Olczak, Cukiernik
- Krzysztof Przybył, Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska
- Grażyna Rychter, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, Hortex Holding SA
- Katarzyna Stoś, Kierownik Zakładu Żywienie i Wartości Odżywczej Żywności, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny
- Małgorzata Syczewska, Dyrektor Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka
- Andrzej Szumowski, Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka
- Justyna Szymani, Dyrektor Działu Rozwoju Jakości i Kontroli Marki Własnej
- Jarosław Uściński, Prezydent Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni
- Waldemar Wierzba, Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie
- Sebastian Wilczek, Szef kuchni, trener kulinarny